Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek žmonių telpa kubile?

Pagal kubilo vidinį diametrą ir suaugusio asmens vidutinį sudėjimą (vid. ūgis: 175 cm, vid. svoris: 65 kg):

       150 cm diametras: 3 – 4 asm

       160 cm diametras: 4 asm

       170 cm diametras: 4 – 5 asm

       180 cm diametras: 5 asm

       190 cm diametras: 5 – 6 asm

       200 cm diametras: 6 – 7 asm

       220 cm diametras: 7 – 8 asm

Kaip rūpintis mediniu kubilu?

Medinis kubilas, lygiai taip pat kaip medinė tvora ar paprastų lentų terasa reikalauja daugiau priežiūros nei kiti iš stiklo audinio, arba plastikiniai kubilai. Kitai žiūrint, medinio kubilo pusėje yra du dalykai, kurių nepakeis jokia nauja medžiaga - natūralumas ir tradicijos. Tad kaip rūpintis jūsų mediniu kubilu?

 

1.Kubilų Išbrinkinimas. Naujai naudojamą medinį kubilą reikia išbrinkinti. Brinkinimas padės medienos poroms prisigerti drėgmės ir neleis per mažus plyšius lašėti vandeniui. Naujas kubilas iš tiesų turi būti šiek tiek nesandarus. Plastikiniai ar kitų medžiagų pavyzdžiui, stiklo audinio kubilai tokios problemos neturi. Termiškai apdorotos medienos kubilai taip pat pasižymi žymiai mažesniu vandens pralaidumu, ir iš tokios medienos pagamintų kubilų gali nebereikti brinkinti.

Kubilų brinkinimas vyksta paprastai – tiesiog reikėtų pripilti kubilą vandens sklidinai ir palikti iki 2 - 5 parų.  

2. Kubilų Impregnavimas dalinai apsaugo medieną nuo neigiamo drėgmės poveikio. Tai reikėtų atlikti bent kartą per metus. Tiesa, medinį kubilą greičiausiai pasirinkote dėl natūralumo, todėl verčiau impregnantu ar antiseptiku padengti kubilo išorę, o ne jo vidų. Jei norite, kad mediena išlaikytų savo spalvą, kubilo lentas iš išorės galite padengti natūraliu medienos aliejumi. Taip pat teigiama, kad kaip dalinis impregnantas gali veikti ir vandenyje ištirpinta jūros druska.

 3. Kubilą veikianti drėgmė. Kubilo mediena neturi perdžiūti. Žinoma, jeigu taip ir atsitiko, tai nėra tragedija - tiesiog turėsite kubilą iš naujo išbrinkinti. Todėl patartina šiltuoju metų laiku kubilą laikyti pripiltą, o jeigu prireikė jį išleisti (norite pavalyti ar ką nors pataisyti), nereikėtų palikti jo ilgam. Atsižvelkite į tai, kad kubilo nereikia prileisti iki pat viršaus (natūralu, kad įšokę žmonės jo lygį pakels ir vanduo išbėgs per viršų). Reikėtų palikti bent 10-15 centimetrų vandens iki viršaus, žinoma, žiūrėkite pagal patogumą. Jeigu kubilas didelio skersmens, vandens lygis pakils mažiau, o jeigu mažo skersmens pakils daugiau.

4. Kubilas žiemos laiku. Ankstesnis patarimas galioja šiltuoju metų laiku. Nors kubilą naudojate ir žiemą (o kai kurie teigia, kad tik tada ir atsiskleidžia tikroji karšto kubilo magija), geriau vandens jame nuolat nelaikyti. Savaime suprantama, tai apsaugo nuo sušalusio vandens plėtimosi ir rizikos pažeisti ar netgi sulaužyti medinį kubilą. Gera žinia ta, kad žiemą pakanka drėgmės iš aplinkos, todėl dažnai pavasariop nereikia daryti nieko papildomai. Tiesa, jeigu vanduo vis tik sunkiasi, galite iš naujo pabrinkinti kubilą ar tiesiog šiek tiek paveržti ant kubilo esančius lankus.

5. Kubilo Uždengimas. Atrodo elementaru, tačiau kubilą, kurio nenaudojate, geriausia yra uždengti. Tai daroma dėl šiukšlių, gyvūnų patekimo į vandenį, o jeigu turite mažų vaikų, nebloga mintis tai atlikti dėl jų saugumo. UAB „Sveikata Tau“ kubilai dažnai yra komplektuojami jau su dangčiu. Jei pirkote be dangčio, galite jį arba pasigaminti ar naudoti plėveles – jos bent jau apsaugos nuo šiukšlių.

6. Kubilo vandens keitimas ir valymas. Kaip ir minėta, kubilo medienai daug naudingiau, jeigu jame nuolatos bus vandens. Kadangi dažnai keisti vandenį yra nelabai ekonomiška, patariama vandenį valyti. Tam skirtos įvairios cheminės dezinfekcinės priemonės nuo bakterijų bei dumblių bei priemonės vandens skaidrinimui. Praktiškai tos pačios priemonės naudojamos ir lauko baseinuose. Tai ne tik padės geriau apsaugoti medieną, tačiau ir jus pačius – natūralu, kad nešvariame vandenyje veisiasi daugiau bakterijų. Aktyviai naudojantis kubilu, vandenį reikia valyti reguliariai. Jeigu ilgą laiką pamiršote tai padaryti, tokiu atveju atliekama vadinamoji „šoko procedūra“. Jai naudojami produktai, sudėtyje turintys bromo, aktyvaus deguonies arba chloro.

 7. Švara. Prieš maudynes kubile patartina būti nusiprausus po dušu – juk jeigu į kubilą sulips 6 žmonės, turintys tikslą jame nusiplauti purvą, greitai jame būti smagu nebus nei vienam.

 

Kas yra polipropilenas (propenas)?

Tai chemiškai atsparus, standus konstrukcinis plastikas, pasižymintis geromis dielektrinėmis savybėmis. Lyginant su kitais plastikais yra vienas iš lengviausių plastikų, vandenyje neskęsta, kadangi tankis 0,92g/cm3.

Savybės:

  •          Atsparus rūgštims, šarmams, korozijai;
  •          Negeria drėgmės, lengvai virinasi;
  •          Nekenksmingas, higieniškas, galima naudoti kontakte su maisto produktais ir geriamu vandeniu;
  •          PP su UV apsauga, atsparus atmosferos poveikiams, kas užtikrina ilgaamžiškumą jį naudojant lauko sąlygomis;
  •          Spalva – natūrali (balsva), šviesiai pilka (RAL 7032), juoda, šviesiai mėlyna, balta ir kitos.

Techniniai duomenys:

  •          Tankis – 0,92g/cm3; putinto - 0,7g/cm3;
  •          Darbinė temperatūra – polipropileno kopolimero (PP-C)  -30 ÷ +90 oC;
  •          Darbinė temperatūra – polipropileno homopolimero (PP-H) 0 ÷ +100 oC;

Panaudojimas:

Polipropilenas plačiausiai naudojamas įvairių talpų, baseinų, lauko kubilų, vandens čiuožyklų, cheminių talpyklų, elektrolizės vonių, ventiliacinių sistemų, skydų, pertvarų, lentynų gamybai. Priklausomai nuo polipropileno rūšies gaminami medicininių instrumentų stoveliai, prekybos įranga, ortopediniai  ir kiti gaminiai.

 

Kodėl plastikinis kubilas?

Plastikinių kubilų priežiūra, lyginant su mediniais kubilais, turi aiškius pranašumus. Juose daug mažiau kaupiasi bakterijos, kubilų vidų lengva pilnai išvalyti, dezinfekuoti bei ilgam palikti be vandens, nebijant, kad kubilas perdžius ir suskils. Tai galioja tiek šalčiausią žiemą, tiek ir karščiausią vasarą.

Kiek laiko šildyti kubilą?

 

Užkūrus krosnelę ir prieš lipant vidun patartina įsitikinti, ar vandens temperatūra yra ne aukštesnė kaip 38 - 40 laipsniai pagal Celsijų. Tai užtikrins malonų SPA efektą ir suteiks žvalumo bei minčių skaidrumo pojūtį.

Vandens pašilimo laikas:

skirtingais metų laikais lauko sąlygomis (pritaikyta vidinei ar išorinei krosnelei):

Vasarą: 2 - 3 val.

Žiemą: 3- 4 val.

Vandens pašilimo laikas skirtingais metų laikais lauko sąlygomis (pritaikyta elektrinei krosnelei):

Vasarą: 4 val.

Žiemą: 5 - 6 val.

Kas yra termo mediena?

Termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota eglinė ir/ar pušinė mediena. Terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia jos savybes – ji tampa itin patvaria, pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacija. Pakitusi mediena beveik nesitraukia ir nesikraipo, ilgiau išlaiko naujumo įspūdį. Dėl puikios estetinės išvaizdos ir stabilių matmenų šie gaminiai idealiai tinka tiek vidaus, tiek lauko apdailai. O ekologiškas, jokių chemikalų nenaudojantis, apdorojimas užtikrina, kad termomediena nekenkia nei žmonėms, nei aplinkai. Ji neprilygstama ten, kur tenka atlaikyti didelius temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl ypač tinka pastatų apkalimui, terasoms, balkonams, tvoroms, kubilams ir pirtims.

 

Kas yra plastikinis kubilas?

Plastikinis (polipropileno) kubilas – tai kubilas, kurio vidinė dalis pagaminta vientisai iš polipropileno (propeno) arba paprastai vadinamo plastiko medžiagos, o išorinė apdaila iš profesionaliai apdirbtos eglinės medienos. Tokio tipo kubilai jau seniai išsikovojo pirmesnes pozicijas pasaulinėse rinkose dėl savo kokybės.